Witam! Na wstępie dziękuje za te piątki, pozytywne komentarze, mega motywujecie. Dzisiaj standardzik, przeanalizujemy sobie spotkania ligowe. Zajrzymy do statystyk i na koniec kilka słów ode mnie. Jadymy! Macie ten zaległy artykuł

vs

vs

vs

vs

Pierwszy mecz otwierający trzecią kolejkę rozegrał się na OLD KOKON. Nabuzowane Szerszenie walczyły o 3 punkty z Iskrą Radom. Mecz zaczął się świetnie dla gospodarzy. Ładnym strzałem, który pokonał Wakashimazu Ken’a popisał się w 24 minucie Thierry Henry. 1:0 dla Szerszeni. Iskra nie poddała się jednak i skutkiem tego była bramka dająca wyrównanie. Gola w 45 minucie na 1 do 1 strzelił Onizuka Eikichi. W drugiej połowie dużo ciekawych akcji ale wynik meczu się nie zmienił. 3 kolejki za nami a Iskra dalej bez wygranej na jej koncie jeden punkt, Szerszenie mają ich pięć. MVP moim zdanie zostaje: Def Pomocnik Eugen

Zaliczył asystę, miał 32 celne podania i przechwyt.

Kibice VFC North Star licznie przybyli na stadion aby obejrzeć niezły mecz przeciwko Batallón de Amigos. Jednak szybko przekonali się, że wyrównanego starcia nie zobaczą.
W 3 minucie bramkę strzelił/ła maria awaria rozpoczynając istny Armagedon bramki gospodarzy.
W 16 minucie Grylewski Przemysław potężnym strzałem pokonuje Jane Ptrick’a. W 34 minucie ten sam zawodnik zdobył gola na 3:0 dla Amigos. Gospodarze mieli jeszcze co prawda 11 minut tej i całą następną połowę aby zremisować a nawet wygrać, ale z taką grą nie zasłużyli moim zdaniem na bramkę. Zresztą czego oczekiwać od zespołu, który na 13 strzałów oddaje trzy celne? Dopełnieniem tej demolki były dwa trafienia Yugocharjaiev Andrieev’a z 59 i 83 minuty. Trzeba powiedzieć, że kapitan gości miał nosa gając po 45 minut gry Gyrlewskiemu Przemkowi i Yugocharjaiev’i Andrieevowi, który na długo pozostanie moją udręką jeżeli chodzi o pisownię jego nazwiska. Batallón wygrywa 5:0 i jak do tej pory jest to najwyższy wynik jeżeli chodzi o rozgrywki drugiej ligi w tym sezonie.
Jeżeli chodzi o MVP to jest w czym wybierać .
Ocenę 10.0 otrzymali maria awaria, Grylewski Przemysław i alfons maria, należy wyróżnić też Andrieev’a z oceną 9.8. Z grona odpada alfons maria – zaliczył trzy przechwyty i 18 celnych podań ale to chyba nie może się równać chodźby z Andrieevem który zdobył dwie bramki tak samo jak Przemysław Grylewski jednak mimo dwóch bramek bardzo mało podań.
Moim zdaniem MVP zostaje: maria awaria:

Zdobyta bramka, zanotowana asysta i kilkanaście celnych podań mówi wszystko.

Unique Club gościł {Real Madrid} {C.F}. Dla gospodarzy cel był jasny pokonać Real który jeszcze nie stracił punktów. Jednak cel ten zszedł szybko na drugi plan bo na boisku dominował Real. Dominował jeżeli chodzi oto jak zostali ocenieni ich zawodnicy. Jeżeli chodzi o posiadanie piłki to wystąpiła niemal niezauważalna równica na korzyść gospodarzy. W strzałach też przewagę miał Unique-20 strzałów- a goście o trzy mniej. Jednak statystyki w futbolu mało znaczą, ważne jest to jak umie się wykorzystać błędy rywala, lepiej zrobił to Real. W 18 minucie bramkę strzelił Griffin Stewie, a w 22 minucie po jego drugim trafieniu niemal pewne było że przyjezdni zabiorą do domu trzy oczka. Gospodarze walczyli o złapanie kontaktu ale wszystko w 75 minucie zamknął Napadalec Marcin. Unique Club 0:3 Real. MVP zostaje :

Adamala Marcin zaliczył asystę miał dwa przechwyty i 25 celnych podań.

W Wałbrzychu REBELION zmierzył się z FC Berkut Fighters . Faworytem byli przyjezdni i wypełnili w pełni swoją rolę. Strzelanie na Ko2 ArenA rozpoczął w 50 minucie po dość ospałej pierwszej połowie Flaga Marcin. Mocnym, precyzyjnym strzałem pokonał golkipera i na tablicy wyników było 0:1. 11 minut później na listę strzelców wpisał się zmiennik Garego Neville czyli Nowomiejski Andrzej a kiedy obrońca strzela gola to jest to zawsze coś fajnego. 2:0 dla Berkutu. W 84 minucie mecz zamknął swoim drugim trafieniem Flaga Marcin, mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gości kibiców REBEL o ból głowy, REBEL jak już wygrał to skromnie 1:0 a następne dwa spotkania przegrał 2:0 i 3:0. Z takimi statystykami nie ma co liczyć na dobre miejsce w takiej silnej lidze. MVP bez dyskusyjnie zostaje Nowomiejski Andrzej. Zaliczył asystę, strzelił gola miał 12 celnych podań. Warto też powiedzieć, że zrobił to w 45 minut i że jest obrońcą.

Wyróżnienie antyMVP może przynieść hańbę w szczególności kiedy zaliczy się prawdopodobnie najsłabszy mecz w karierze. W tej sytuacji będzie to najprawdopodobniej najniższa ocena z wszystkich zawodników w lidze II.
Mowa o bramkarzu gospodarzy. Van der Sar na pięć strzałów wpuścił do siatki trzy. Jego ocena to 3.7!

Empire przyjechało na stadion im. Pawła Cieśli by zmierzyć się z ZKS Zamborzycami City. Rozbrzmiał gwizdek, nastąpiło kilka akcji i już w 12 minucie na 1:0 dla gospodarzy strzelił Kowalczyk Grzegorz!
Empire miało czas, żeby nawet wygrać ale jeżeli wynik miał się już zmienić to tylko na korzyść gospodarzy. Przemawia za tym ilość strzałów gospodarzy i przyjezdnych: 19:10. Ciekawostka z meczu:
Mc Murphy golkiper ZKS’u broniący w pierwszej połowie mógł zejść z boiska gdyż w pierwszej połowie Empire oddało 0 strzałów! Jego następca grający w minutach 45-90 interweniować musiał tylko trzy razy po trzech kolejkach Empire zasłużenie na ostatnim miejscu. MVP mimo tego, że Empire zawaliło na całej linii wybieram Rikefake Enedue. 28 podań 27 celnych i 4 przechwyty, myślę że zasłużył.

Kolejny mecz = kolejne emocje. Tym razem Varovna podejmowała w siebie wicelidera z Oświęcimia.
United Footballers objęli prowadzenie już w 11 minucie po trafieniu KLOSSA HANSA. Kiedy zawodnicy przyjezdnych myślami byli w szatni moment nieuwagi wykorzystała Varovna trafieniem zawodnika Strzelę Gola wyrównała wynik . United Footballers zgubiło punkty i Real odskoczył na dwa oczka.
MVP meczu zostaje zawodnik Varovnej Yayami o Mate z podaniami 34/31 i pięcioma przechwytami.

Zawodnicy Dusk Star przybili piątki z Victorią Słupsk sądzi gwizdnął iii… już w pierwszych 10 minutach fani Dusku zgromadzeni na Shine Stadium cieszyli się z gola. Huragan Sebastian ładnie umieszcza futbolówkę w siatce strzeżonej przez Toldo Francesco. Wszedł na boisko i pozamiatał. Magick Mario miał nosa co do tej zmiany, ściągnął z boiska strzelca bramki Huragana Sebastiana i wpuścił na boisko Padzika Krzysztofa, który błyskawicznie podziękował za możliwość gry. W 45 minucie po pierwszym kontakcie z piłką władował ją do bramki. 2:0, zasłużone zwycięstwo gospodarzy.
MVP mimo tego, że wyczyn Padzika był niezły zostaje golkiper Dusku Smok Niebieski, bez niego nie było by tych trzech oczek. Wyciągnął osiem trudnych do obrony piłek.

W meczu Black Thunder i FC BULLDOGS miało nie brakować emocji… miało. Mecz nudny jak flaki z olejem. Dziewięć strzałów gospodarzy o jeden mniej przyjezdnych, trochę potrzeszczały kości.
Mimo przewagi w posiadaniu piłki FC BULLDOGS nie mogło pokonać Roszyckiego Mariusza. Natomiast pierwszą dobrą akcję „Działa” zakończył golem Traore Lacina. Mecz zakończył się 1:0 dla gospodarzy i tyle z tego meczu. MVP zostaje: Nowak Marcin, autor 34 celnych podań,4 przechwytów.

Na pochwałę zasługuje też:
Lolek Grześ;
I Budzio Marcin wykonał 45 podań z czego 40 celnych.

Ciekawostka:
Niezłe „jaja” były na pewnym meczu ligi IIIB. Mierzyły się ekipy Uherka Hełm i DRAGONS.
Ośmiu piłkarzy przyjezdnych doznało kontuzji a sam klub kończył mecz w siódemkę. Jakby tego było mało mecz zakończył się wynikiem 0:0

Statystyki… statystyki:

Kiedy często strzelać nie znaczy wygrywać…
Częste strzały nie oznaczają sukcesu tutaj macie kilka przykładów.
W meczu Szerszeni z Iskrą, „Pszczółki” oddały 10 strzałów z czego 3 celne u Iskry nie lepiej 19 strzałów i osiem celnych.
Następny mecz North Star 13/3; Batallón 10/18. Podałem dwa przykłady ale to nie znaczy, że pozostali byli lepsi.

Następna kolejka szykuje się równie emocjonująco. Opiszę ją jak będę miał czas, rozumiem że mogliście się niecierpliwić ale jest końcówka roku i pełno sprawdzianów
A zapomniał był o tym, że możecie zadawać mi pytania w komentarzach a ja postaram się na nie odpowiedzieć, na dzisiaj to tyle!