Witam! Na wstępie dziękuje za wszystkie piąteczki i pozytywne komentarze! Dzisiaj poczytacie o drugiej kolejce rozgrywek w lidze II. Troszeczkę zmieniłem tytuł bo tamten się nie mieścił i moi koledzy klubowi doradzili mi aby było trochę więcej koloru, zrobiłem co mogłem… Do dzieła!

VS

VS

VS

VS

W pierwszym spotkaniu po między ekipami FC Berkut i Duskiem zakończyło się rezultatem 0-0. Obydwa kluby bardzo chciały wywalczyć trzy punkty ale bardziej zależało na tym Dusk Star gdyż przegrali z Realem w poprzedniej kolejce z Realem. Obydwie ekipy oddały w tym meczu 33 strzały! Sporo fauli gdyż aż 13. Mimo tego że goście strzelili w słupek 3 punkty bardziej należały się moim zdaniem gospodarzom. Jednak klub z Łomży nie potrafił zdobyć gola i mecz zakończył się wynikiem 0-0.
Ciężko jest porównać bramkarza do obrońcy więc MVP jest i po tej i po tej stronie.
Jest nim bramkarz Berkutu:

Oraz obrońca Dusku:

Witamy w Szczecinie! {Real Madrid} {C.F} i VFC North Star stanęły na przeciwko siebie i się rozpoczęło. Już w 11 minucie nastroje kibiców portowców spadły bo na listę strzelców wpisał się Radamel Falcao. 35 minuta i mamy 1-1. Kozłowski Michał pokonuje Jane Patrick.
W 78 minucie kibice gospodarzy mogli się cieszyć z bramki bo piłkę do siatki wbił Świder Paweł. Sędzia gwiżdże po raz ostatni i mecz kończy się 2-1 dla Realu. VFC nie ma zbyt dobrych nastroi po tych dwóch kolejkach gdyż mają na koncie tylko jeden punkt, przeciwnie w „Madrycie” ponieważ wygrali dwa swoje spotkania.
MVP zostaje zawodnik Realu:

Czyli zdobywca bramki, jednego przechwytu i 5 podań celnych.
MVP dlatego, że jest obrońcą i zdobył gola.

Na pochwałę zasługuje też Ołtarzewski Radek:

Empire grało u siebie z Black Thunder. Wynik końcowy: 0-0. Wyrównane spotkanie, gospodarze oddali 10 strzałów a goście 16. Minimalnie lepsze statystyki mięli też zawodnicy „Czarnego działa” więc 3 punkty bardziej należały się gościom. Jednak a to brakło szczęścia a to ostatniego podania, wszystko wyjaśnił gwizdek. Obydwie ekipy nie mają za dobrych nastroi gdyż na ich koncie widać po jednym punkcie i zajmują miejsca w strefie spadkowej.

Jeżeli mamy już mówić o MVP to wybieram bramkarza gospodarzy:

Artur Artur obronił kilka niezłych piłek i to tyle z tego meczu.

REBELION chciał zbyć kolejne trzy oczka a Nabuzowane Szerszenie po raz pierwszy wygrać. Mecz się rozpoczął. W pierwszej połowie nic szczególnego by się nie działo gdyby w deszczowej pogodzie kontuzji nie doznał bramkarz gospodarzy King of Celtic. Mimo kontuzji musiał grać do końca gdyż nie miał zmiennika. Efektem tej kontuzji były dwa niezłe trafienia Gajdy Roberta. Najpierw uciszył kibiców REBEL w 75 minucie a 3 minuty później dobił ich.
Po tych ciosach REBEL się nie podniósł i mecz zakończył się wynikiem 0-2 dla przyjezdnych.
MVP będzie dwóch piłkarzy „Pszczółek” mianowicie strzelec dwóch ładnych bramek Gajda Robert:

I ich golkiper:
, który obronił 10 strzałów.

Na stadionie im. Pawła Cieśli Zamborzyce City miały ambicje wygrać z Unique Club.
Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy gdyż w 19 minucie Ali Muhammad ładnym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych. Jeszcze lepszy nastrój panował po bramce z 37 minuty kiedy piłkę do siatki skierował Kowalczyk Grzegorz. Jednak w 43 minucie bramkę kontaktową a zarazem do szatni strzelił Wysoki Dżeffi. Uskrzydleni tym trafieniem w 56 minucie doprowadzili do remisu 2:2 za sprawą Kwiatkowskiego Piotra. Potem już nic nie grających w drugiej połowie gospodarzy dobił rash karol. Ładnym strzałem z 63 minuty ustalił wynik meczu na 2:3. Po bardzo dobrej drugiej połowie goście należycie cieszyli się z 3 oczek, mimo bardzo słabej postawy ich bramkarza który z 5 celnych strzałów obronił tylko trzy. MVP bezdyskusyjnie zostaje pomocnik Unique Club, oddał 36 celnych podań, dwa razy przejął piłkę i co najważniejsze zanotował dwie asysty. Mowa tu oczywiście o Dawids Edgar

W kolejnym spotkaniu derby Słupska czyli Varovna mierzy się z Victorią Słupsk.
Sporo ciekawych akcji dużo strzałów kilka fauli, z tego wszystkiego wyszła jedna bardzo dobra akcja gości i w 34 minucie ładne uderzenie w wykonaniu Śrutwy Mariusza sprawia że bramkarz gospodarzy kapituluje. Mimo starań gospodarzy nie potrafili zdobyć bramki na 1:1 tak jak i goście nie umieli podwyższyć wyniku. Mecz skończył się więc 0:1 i derby Słupska wraz z trzema punktami wpadają w ręce Victorii.
MVP meczu wybiorę pomocnika gości zaliczył on asystę, wykonał 33 celne podania i zaliczył jeden przechwyt. Mowa o:

Na stadionie imienia Białego Wilka Batallón de Amigos walczył z FC BULLDOGS.
45 minucie (oczywiście 48 a nie tak jak podaje komputer) przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisuje się Augustine Okocha dając prowadzenie gościom 0:1. W 58 minucie jednak potężnym strzałem w okienko bramki piłkę pakuje człowiek o niewymawialnym nazwisku. Yugocharjaiev Andrieev miał jednak wcześniej szanse na to aby strzelić na 2:1 gdyż w 56 minucie po ładnej akcji całej drużyny strzelał Santos Marco, piłkę przed siebie odbił golkiper gości i do piłki dopadł wyżej wspomniany zawodnik mija Jose Luisa Chilaverta oddał strzał ale na jego drodze stanął Conlon Brendan. Potem jednak nastąpiła pełna rehabilitacja gdyż pięknym uderzeniem strzelił na 1:1. Obydwie ekipy miały jeszcze szanse na zdobycie bramki ale wynik meczu nie uległ zmianie. Moim zdaniem zasłużony podział punktów. Ciężko było tutaj wyłonić MVP, może nawet będą zamieszki, że wybrałem „swojego” zawodnika statystyki oczywiście tego nie uwzględniają ale kilka razy zablokował groźne strzały przeciwników jeżeli do tego dołożymy 18/18 w podaniach i 2 przechwyty to myślę, że jest to zasłużone wyróżnienie. MVP zostaje:

Na zakończenie kolejki United Footballers zmierzyło się z Iskrą Radom.
Iskra potrzebowała 3 oczek aby wydostać się z ostatniego miejsca w tabeli. Dla gości mecz zaczął się jednak bardzo źle, w 17 minucie ku radości fanów gospodarzy trafił Messi Leooo.
W 60 minucie nadzieję Iskrze na pomyślny rezultat przywrócił Onizuka Eikichi. Po golu na 1:1 wyglądało to tak jakby remis całkowicie zaspokajał apetyt gości, przestali tak masywnie atakować a bardziej skupiali się na obronie. Jednak chwilową nieuwagę defensywy Iskry w 88 minucie wykorzystał Zdyni Walebrame. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy, którzy mają w chwili obecnej 6 oczek i zajmują 1 miejsce a Iskra na innym biegunie. Zajmują ostatnie miejsce z dwoma porażkami. MVP moim zdaniem zostaje Messi Leooo, który strzelił gola i zanotował asystę.

Czas na ciekawostkę
Jak widzicie tylko dwa kluby w dwóch meczach zdobyli maksymalną ilość punktów. Są to ekipy {Real Madrid} {C.F} i United Footballers. Na przeciwnym biegunie Iskra Radom, pozostają bez zwycięstwa. Pięć ekip ma po jednym punkcie, dwie mają po dwa oczka, 3 punkty mają 3 drużyny i 4 punkty mają kolejno Nabuzowane Szerszenie, Batallón de Amigos i Victoria.

Czyli kapitanem beniaminka FC BULLDOGS.
Redaktor: Witam, czy mógłbym przeprowadzić z Tobą wywiad?
------------------------------------------------------
Kopytko Rysiek: Śmiało
R.: Ok. Na początek opowiedz coś o sobie.
K.R.:Tak naprawdę na imię mam Patryk a nie Rysiek Mam 24 lata i mieszkam w Białymstoku gdzie pracuję i zarabiam grube kokosy, które mogę wydawać na go2goal. W gołtugole zacząłem grać ojjj bardzo dawno temu. Bodajże jakiś 2010 rok albo i wcześniej. Moja główna kulka była resetowana dlatego nie jestem w stanie przypomnieć sobie dokładnego roku Do gry zachęcił mnie nie istniejący już Wilk Stary czyli Jeckyll i Mistrz MANU i tak tutaj zostałem do teraz ;P
-----------------------------------------------------
R.: Widzę, że jesteś doświadczonym graczem. Powiedź czy jesteś zadowolony z zakończonego sezonu i jak jesteś nastawiony na kolejny sezon już w lidze II?
K.R.: Doświadczonym pod względem stażu może tak ale dopiero teraz tak naprawdę poznaje wszystko co z go2goal związane i co raz dowiaduje się nowych rzeczy, które kiedyś mnie kompletnie nie interesowały.
Czy jestem zadowolony z zakończonego sezonu?
Jak najbardziej tak. Przecież w końcu udało się nam awansować do II ligi Na pewno w drugiej lidze będzie ciężko i czeka nas ciężka praca aby udowodnić, że należy nam się miano drugoligowej drużyny. Mamy zgraną ekipę i liczę na to, że pokażemy się z dobrej strony i namieszamy co nieco.
R.: Też mam nadzieję że sporo namieszamy . Powiedz co sądzisz o Twoich zawodnikach i pracy asystenta?
K.R.: Z zawodników jestem w pełni zadowolony. Dbają o swoje kulki prawidłowo a przede wszystkim przygotowują się perfekcyjnie do każdego spotkania. I to mnie bardzo cieszy. Tak jak pisałem wcześniej mamy zgraną ekipę i mam nadzieję że sporo namieszamy w drugiej lidze. Jeżeli chodzi o pracę asystenta nie mam na co narzekać. Uzupełniamy się i Eric bardzo mi pomaga w prowadzeniu klubu. W szczególności zadowolony jestem z nowych ciekawych propozycji dotyczących działania klubu.
R.: Pytanie brzmi: Czy planujecie jakieś wzmocnienia na drugą ligę? Czy zamierzacie ściągnąć nowych zawodników? Czy ktoś dojdzie do klubu, a może ktoś odejdzie?
K.R.:Generalnie skupiamy się na tym aby zatrzymać wszystkich zawodników, którzy są obecnie w klubie. Mamy silną ekipę i sądzę, że spokojnie możemy poradzić sobie w drugiej lidze. Nie ukrywam, że wzmocnienia na dwie pozycje wchodzą w grę ale z tym się jeszcze waham. O chęci odejścia nikt mi nie pisał więc liczę, że wszyscy zostaną z nami.
R.: Ok. Wcześniej pisałeś że jesteś doświadczony ale dalej poznajesz nowe rzeczy w tej grze. Więc z tego doświadczenia powiedź co sądzisz o kadrach?
K.R.: Na chwilę obecną dla mnie to jest porażka. Bynajmniej w moim regionie.... Kadra U19 to zlepek juniorów i ludzi nieaktywnych. U21 nie istnieje od kilku sezonów a do kadry głównej jeszcze się nie dopchałem. Co prawda byłem selekcjonerem U19 ale gdy zobaczyłem jak ciężko o jakiegokolwiek zawodnika w naszym regionie to po przegranych mistrzostwach zrezygnowałem. Do tego ta zabawa w odrabianie treningów mnie irytuje... W każdym bądź razie więcej w kadrze nie zamierzam występować chyba ze jakiś ogarnięty selekcjoner mnie namówi ale to tylko do kadry głównej.
R.: Jeżeli chodzi o mnie to u nas nie ma takiego problemu, jak Ty go opisujesz. Mnie też irytują te treningi ale ja zadaje pytania a nie odpowiadam. Co sądzisz o polskiej piłce nożnej?
K.R.: O żeś zapytał Generalnie na pewno daleko nam do innych krajów jeżeli chodzi o poziom gry, szkolenie młodzieży i bazy treningowe. Zresztą to wszystko wychodzi potem w europejskich pucharach i wtedy tak naprawdę widać na jakim poziomie stoi nasza piłka nożna w Polsce.
R.: Ok. Jeszcze jedno, bardzo podobne pytanie:
> > Jesteś z Białegostoku a dla fana piłki nożnej Białystok od razu kojarzy się z Jagą. Co sądzisz o Jagiellonii Białystok?
K.R.: Akurat przegrali właśnie z Pogonią Szczecin 0;2 i nie mam zbyt wesołego nastroju. Mimo wszystko kocham ten klub i jestem z nim na dobre i na złe. Aktualnie nie za wesoło jest w klubie z powodu kontuzji kilku podstawowych zawodników. Ale mam nadzieje ze trener Probierz poukłada chłopaków i liczę ze te 3 miejsce utrzymają do końca sezonu ;P
R.: Ok. Szkoda że moja Gieksa tak dobrze sobie nie radzi
Dobra, to będzie już koniec wywiadu Dzięki że znalazłeś chwilę dla mnie.

To już koniec tego artykułu. Do następnego.